Logowanie
Rejestracja
Logowanie
Rejestracja

Produkty

Produkty
COMAR RV 11

COMAR RV 11

Opis

Zawory RV 111 COMAR są zaworami regulacyjnymi zwartej konstrukcji z przyłączem gwintowanym zewnętrznym. Charakteryzują się niską masą, min. wymiarami w tym długością montażową, wysoką jakością regulacji i szczelności w stanie zamkniętym. Dzięki jedynej w swoim rodzaju charakterystyce przepływowej LDM spline, optymalizowanej do regulacji procesów termodynamicznych są doskonałe do stosowania w urządzeniach grzewczych i klimatyzacyjnych. Ze względu na opracowaną konstrukcję wewnętrzną i dużą trwałość dławnicy spełniają one wszystkie wymagania techniczne potrzebne do długotrwałego działania bez konserwacji. Zawory produkowane są w wykonaniu dwudrogowym lub trójdrogowym. Częścią dostawy zaworu są końcówki do podłączenia, umożliwiające gwintowane, kołnierzowe lub przyspawane przyłączenie zaworu do rurociągu i umożliwiające szybki i niezawodny montaż. Zastosowane do zaworów napędy firmy Siemens (Landis & Staefa) umożliwiają sterowanie 3 punktowe lub sygnałem ciągłym. Standardową częścią dostawy zaworu jest pokrętło, które można wykorzystać do sterowania ręcznego do czasu zainstalowania napędu.

 

Zastosowanie

Zastosowane w zaworze materiały układu dławiącego, zbudowanego z grzyba z jakościowej stali nierdzewnej i miękkich uszczelnień, zapewniających hermetyczną szczelność w obu kanałach, umożliwiają ich działanie w układach regulacyjnych w ciepłownictwie, chłodnictwie i technice klimatyzacyjnej. ZAWORY REGULACYJNE COMAR LINE

 

Medium robocze

Zawory RV 111 przeznaczone są do zastosowania w urządzeniach, gdzie medium roboczym jest woda, powietrze i mieszaniny chłodzące oraz inne nieagresywne media ciekłe i gazowe w zakresie temperatur +2C do +130C. W przypadku występowania zanieczyszczeń mechanicznych w medium w celu zapewnienia niezawodnej i trwałej pracy oraz szczelności konieczne jest zastosowanie filtrów.

 

Położenie robocze

Położenie robocze jest dowolne z wyjątkiem przypadku, kiedy napęd znajduje się pod zaworem. Zawór powinien być zainstalowany w taki sposób, aby kierunek przepływu medium był zgodny ze strzałkami na korpusie wlot A, B, wylot AB.

 

Parametry techniczne

Szereg konstrukcyjny: RV 111 

Wykonanie:

- Zawór regulacyjny, dwudr., Rewersyjny

- Zawór regulacyjny trójdrogowy 

Zakres średnic: DN 15 do 40 

Ciśnienie znamionowe: PN 16

Materiał korpusu: żeliwo szare 0.6025 (GG 25)

Materiał grzyba: Stal nierdzewna 1.4021

Zakres temperatur roboczych: +2 do +130C

Przyłączenie: Złączka z gwintem zewnętrznym + połączenie gwintowane Kołnierz z grubą listwą uszczelniającą Złączka z gwintem zewnętrznym + połączenie gwintowane do spawania

Materiał końcówek do wspawania: DN 15 do 32 ... 1.0308 DN 40 ... 1.0036

Typ grzyba: Formowany lub walcowy, z miękkim uszczelnieniem w gnieździe

Charakterystyka przepływu: LDMspline , liniowa Liniowa / liniowa

Wartości Kvs: 0.16 do 25 m3/godz. 0.25 do 25 m3/godz.

Nieszczelność

Stosunek regulacji r: Min 50 : 1

Dławnica: O - pierścień EPDM

Pliki do pobrania
<< Wstecz